9 דברים שצריך לשים לב בעת רכישת כורסת מסאז וכורסת עיסוי

טכנולוגיה ייחודית מתקדמת ומידע חשוב ענייני מפורט בדגשים שאתם צריכים לקחת בחשבון על מנת להבין מראש חשיבות העניין כשאתם מחפשים כורסאות עיסוי או כורסאות חשמליות חדשה. חשוב להבין מהם החומרים, תוכנה, מנועים, מנגנונים, משאבות אוויר, כיסי לחץ אוויר, בקרה חשמלית פנאומטיים, הפעולות, אפקטיביות, בקיצור - שורה תחתונה יעילות המכשיר. אחת השאלות החשובות ביותר מהי אפקטיביות המוצר? מהם הטיפולים החיוניים שכורסת מסא'ז תעניק לך? מהו התקציב שעומד לרשותך? היכן אתם ממקמים אותה? מהם היתרונות והחסרונות? אפקט חווית העיסוי עבורך? אמינות חלקי הכורסא?

 כורסת עיסוי מקצועית ואפקטיבית היא השקעה חשובה מאוד. האפשרויות מרובות וקיימים מגוון שיקולים חשובים בהמלצה לשים דגש טרם אתם נחפזים לבחור מתוך אלו הכורסאות הנמכרים כיום. ברוב המקרים, אנשים אינם מבינים שיש משמעות ניכרת בין מראה ויזואלי עיצובי חיצוני שלרוב די זהה לדגמים. בתחום בענף זה יש העתק מודלים עיצובים בדומה לענף הרכב ותחומים אחרים. אפשר לומר בוודאות מוחלטת, רמת האפקטיביות הסופית ויכולת אפקט הטיפולים למשתמש לעיתים משמעותית -  בוודאי עבור אלו בעלי ניסיון הבנה בתחום. ישנם פערים משמעותיים - קיימים מנגנונים יעילים איכותיים יותר, תוכנות עיסוי מתקדמת, רכיבים אמינים יותר, מספר גלגלות העיסוי במתקן העיסוי - מנגנון עם 2 , 4 או 6 גלגלות? מספר כריות האוויר? טכניקות כריות האוויר בלחיצות? ועוד. ברוב המקרים אם חשבתם שהכורסאות מסאז דיי זהות, עם שינוי קל, דעו לכם אתם טועים, בגדול. עולם כורסאות מסאז מורכב טכנולוגית כמעט יותר מכל מוצר חשמלי אחר ולכן נסביר חלק הדברים במאמר זה.

 1. ממה בנויה שלדת הכורסא?

השלדה מורכבת משלדת בסיס פלדה הנמצאת וממוקמת מהמושב עד ראש הכורסא ואליה מתחברים מכלולים שונים כגון בוכנות, מסלול תנועת המנגנון, דפנות מסעדי הידיים והרגליים. על שלדה זו מותקן מושב ומשענת גב מרופדים, שהיא מעין חצי ירח כפול בשני חלקיו מפלדה האוחזת את תושבות הבסיס לרצפה. מבנה הפלדה הבסיסי של שלדת הכורסה מורכב משתי קורות אורך מעוגלות וארבע קורות רוחב ישרות.

בשל עומסים כבדים בעת השימוש ומאמץ מנגנוני הפעולה, שלדת הכורסא יהיה בנוי בצורה שונה עבור כל דגם.

מעבר לתפקיד השלד המרכזי יש לשלדה תפקיד בטיחותי חשוב בהגנה ובחוזקה במשקלים עומסים במקרה שבר, כלומר - גזירת הפלדה בנקודות ציר תנועה מעומס, מניעת התהפכותה בעיקר ממצב שכיבה זירו גרוויטי והילך. בנקודה זו העומס המופעל עלול לעוות את השלדה ולהוציא את הכורסא מאיזון דבר העלול לגרום לחוסר יציבות בהתנהגות המוצר, שחיקת המכלולים הפנימים, עיוות מסלול תנועה היצוק פלסטיק מלא בעל "שיניים" עליו נע המנגנון הראשי המונע באמצעות גלגלי שיניים. בלאי מוקדם במכלולים.2.  לוח מחשב תפקידו וחשיבותו?


לוח המחשב הוא אחד מאותם חלקים פנימיים המרכיבים את "מוח" הכורסא. כולנו מכירים בשם, אך רובנו לא ממש יודעים איך הוא נראה או אפילו מה תפקידו בכורסא שלנו. בקטע הבא ננסה לתת סקירה כללית אודות לוח המחשב, תפקידו, האופן בו הוא משפיע על חוויית אפקטיביות המוצר. מי עומד מאחורי הפיתוח?

כרטיס המחשב בכורסת מסא'ז הוא רכיב החומרה האחראי על הפעולות. התוכנות השונות שרצות במחשב מעבירות למנגנוני המוצר נתונים ופקודות מגוונים בתזמון מדויק בזמן אמת, בעצם קובע אילו פקודות יתרחשו בכל רגע נתון, כך שנקבל האפקט בתוצאה הטובה ביותר בחוויית העיסוי כטיפול יעיל.

בכורסא קיימים חיישנים מסוגים שונים כמו חיישן מרחק, חיישן תנועה, חיישן טמפרטורה, חיישן סריקת גוף. לחיישנים יש חלק משמעותי ומטרתם היא לספק מידע למחשב על האדם המשתמש באותו הרגע במוצר שמתבטא בפעולות העיסוי, התמקדות המערכת גם באזור בעייתי כואב או התנגדות לחץ אוויר הנדרש בלחיצה ועוד.

כרטיס המחשב התפתח רבות בשנים האחרונות בתחום זה, כמו כל רכיב אחר בעולם, בהתאם לפיתוחים נוספים בתחום, אשר הגדילו משמעותית את כמות האינפורמציה שמעבד המחשב מעביר פקודות חשמליות בו זמנית למנגנונים. שימוש בתוכנות כרוך בהעברה של כמויות גדולות של אינפורמציה בזמן אמת למכלולי התנועה ומגע בדיוק כמעסה. למעבד המחשב כרטיס ”חזק” מתקדם, לא רק שיאפשר פעולה מתוחכמת, איכותית מהירה מדויקת יותר, אלא גם יסייע למחשב עצמו לפעול בצורה חלקה ומהירה יותר עם ביצועים טובים גבוהים יותר ללא תקלות בתפקוד המוצר וחימום יתר.

 3. בוכנות חשמליות

בוכנה חשמלית בכורסאות עיסוי הם לינאריות. הן ייעודית לתחום. בוכנה היא אחת השיטות הידועות להעברת תנועה סיבובית של המנוע לתנועת דחיפה או משיכה הן משמשות לצורך עלייה והורדת מנגנון הגב והרגליים.

העברה תנועת הסיבוב של המנוע לתנועה ליניארית מתבצעת בהעברה תמסורת גלגלי שיניים לציר - המנוע מחובר בצורה טורית לבורג ההנעה הדוחף, כאשר בין המנוע לבורג ישנה תמסורת גלגלי שיניים דרכו עובר לתנועה קווית. כוח הדחיפה או משיכת הבוכנה נקבע ע"י היצרן בהתאם לדגם. הוא נבחר במספר פרמטרים כגון עומס על סוג הבורג במנוע - מה שמשפיע על מהלך פסיעת הבורג וקוטרו, גודל המנוע והמומנט שהוא מפיק על מנת שישמש לשימוש הכוח הפועל על הבוכנה החשמלית, וזאת לא לגרום נזק לבורג או למסבים האוחזים אותו בעומס.

לבוכנה איכותית יש את היתרונות הבאים:

1. יכולת גבוהה לדחוף/ למשוך עומסים כבדים.
2. עמידות גבוהה לקורוזיה (חלודה) עשויים מאלומיניום יצוק ולא ברזל.
3. אמינות גבוהה במיוחד כנגד שבר.
4. מבנה בסיס וציר המתאים להרכבה בצירים.
5. מפסקי גבול שניתן לכוון מהלך הבוכנה.
6. הגנת מנוע מובנית מתקלות.
7. קל משקל.
8. עבודה מאומצת במשך שנים ללא קלקול ורעשים.4. רובוטיקה בכורסת עיסוי

האבולוציה של הרובוטיקה הייתה פעם מיתוס דמיוני והמשיכה בניסיונות חיקוי תנועות ידיים ורגליים דמויי אדם באמצעות בובות חבלים חסרי חוכמה. הרובוטיקה בעבר הרחוק התייחסה בעולמות הפנטזיה - עולם אינו מציאותי. עם פרוץ המדע והאינטרנט אימצה הרובוטיקה מגוון מהטכנולוגיות הדיגיטליות ואף שילבה בה מערכות הקשורות לתהליכים המתרחשים באמצעות הדמיות מודלים ממוחשבים בתנועת הבינה המלאכותית.

הרובוט הראשון נוצר ביפן בשנת 1730, זאת הייתה בובה דמויי אנושי שהגישה תה לבידור ביתי במיוחד עבור האורחים. עוצבה על פי דמות אישה שתפקידה היה ללכת לאורך שולחן משני צדדיו ולשרת בהגשת תה לסועדים - פינוק אמתי לזמנו. הרובוט פותח ונוצר בהשראת מנגנוני פעולה שיש בשעון עם כוח שנוצר כבמנוע קיטור.

היום כמעט כל אחד שמע על חברת טסלה של אילון מאסק, בזמנו, ניקולה טסלה הממציא הגדול במאה הקודמת על שמו קרויה החברה היום, תכנן ובנה בשנת 1898 את הרובוט החשמלי הראשון מסוגו בעולם, בעזרת שלט רחוק הצליח לשלוט בספינה קטנטנה לשוט בבריכת מים.

מנגנוני התנועה הרובוטית בכורסת מסאז מתוחכמים מורכבים בטכנולוגיה ייחודית המשתנה מיום ליום ואם מישהו חשב לרגע שהטכנולוגיה הרובוטית זהה בין הדגמים המוצעים בשוק כורסאות עיסוי, דעו לכם,  אתם טועים. בסופו של דבר מה שעומד פה היא רובוטיקה משולבת חשמל והנדסת הבינה הרובוטית, הוא פרי פיתוח המיומנות הטיפולית האנושית הוסבה לטכניקות במגע רובוטי המחליף/מדמה ידי אדם אנוש שהוא מטפל מקצועי מיומן ולכן ומכך אפקט טיפול העיסוי במגוון תכניות הכורסא המובנות במעבד המחשב שהמוצר מציע לך בין הדגמים שאנו בוחרים לשווק בישראל הם בדקדקנות ובמקצועיות ולא פחות מכך. מספר כורסאות עיסוי שנשלחו אלינו לבדיקה נפסלו, הסיבה - איכות המסא'ז הייתה ירודה. הידע והניסיון שלנו בתחום הוא ההבדל.
5. מנועים חשמליים בכורסת מסאז

מנוע חשמלי נמצא כמעט בכל מוצר שעובד על חשמל – החל ממכונת כביסה, מקרר, מברגה וכורסאות עיסוי.

בכל מה שקשור לכורסת עיסוי, מנוע חשמלי מחליף את התנועה הסיבובית שנוצרת הופך וממיר אותו באמצעות רצועה למהלך תנועה ומכך התנועה מבוקרת באמצעות שנאי מתח למנגנון העיסוי הרובוטי חלקה ואמינה יותר, ולא פחות חשוב מכך – מנועים איכותיים חסכוניים ושקטים יותר ללא קרינה עם תקן. בניגוד לתהליך בו תנועה יוצרת חשמל, במקרים של מנועים חשמליים בכורסת מסאז – החשמל הזורם במתח נמוך הוא זה שיוצר את התנועה במרץ במהירות מדורגת בהתאם להוראות התוכנה. 


6. איך עובד מנוע חשמלי בכורסת מסא'ז?

מנוע חשמלי עובד על אותו העיקרון, ופה בהחלט יש משקל, מהו הסוג? איכות ואריכות הימים שלו? במרכז התהליך, זרם חשמל מוזן משנאי מתח נמוך, זורם עובר דרך חוט חשמל למנוע תחת מייצב מתח. המתח אחראי להעביר את הזרם למחלף זרם אשר מחובר בסליל העוגן בציר, ומשם מגנטים בבסיס המנוע ומתח קבוע ומשתנה מעביר מתח חשמלי תנועה לסיבוב.


7. אילו סוגי מנועים חשמליים?

בשוק כורסאות מסאז קיימים סוגים של מנועים חשמליים, חלקם זול או יקר, פשוט ואיכותי. האיכות פה היא ההבנה שלך מראש להבין האם המנוע יפעל כשנה אחת או עשר ללא תקלה?  יש מספר מנועים בתחום שנחשבים לפופולריים ואיכותיים ביותר. בעיקר מנועי זרם חשמלי ישיר בייצור CNC ממוחשב ויעיל ומכונות פנאומטיים בחריטה תלת מימד ממוחשבת, מנועים שנועדו לעבודה ממושכת כוללים בתוכם מגנטיים קבועים ומברשות פליז.

ישנם מנועי זרם פשוטים ופחות פופולריים בהם יש מברשות ברזל או פחמים שאינם איכותיים, ישנם סלילים בבסיס המבנה אשר מלופפים נחושת וכוללים מגנטיים שנעזר בזרם חלופי. מנועים איכותיים מונעים פיצוץ, בלאי מהיר, מוגנים בציפוי נגד קורוזיה בציר המסתובב ובסיס הברזל מניעת לחות ואיטום המסבים מלהחליד ועוד. לכל מוצר חשמלי – בין אם מדובר במייבש כביסה, קורקינט חשמלי, מיקסר, שואב אבק משרדי וכד' – יש שימוש במנוע החשמלי המתאים לו ביותר. לגבי האיכות, אנחנו כבר יודעים, אין ברירה צריך לשלם קצת יותר ככל מוצר חשמלי.
8. האם כורסת עיסוי מציעה לך רפלקסולוגיה?


אנשים מכל רחבי העולם סובלים מבעיה רפואית מוכרת בעיקר לאחר שנות הארבעים שלנו הידועה כ אי ספיקה ורידית הנגרמת כתוצאה מתפקוד לקוי של שסתומים או פגיעה בדפנות כלי הדם הוורידים או הלימפה הנגרמת בין היתר כתוצאה גנטית במשפחה או מעישון כבד. התוצאה מכך, בדרך כלל, בצקות הנגרמות מנוזלים המצטברים בגפיים התחתונות, הגורמים לכאבים ולכיבים קשים לריפוי סבל גופני ונפשי מתיש מתסכל. כיום, למעלה מעשרות מיליוני בני אדם סובלים מזרימת דם לקויה באזור הגוף התחתון מאזור האגן עד כפות הרגליים בעולם.

רפלקסולוגיה ומכוני עיסוי הבריאות של קופות החולים השונות וקליניקות הפכו לפופולארי בקרב הציבור הרחב שהן בשנים האחרונות הסטנדרט המקובל בתחום הטיפול הזה הפכו למוגבלת מיעילותה ורוב המטופלים בעשור האחרון בוחנים יותר ורוכשים מוצרי חשמל שונים בעלי יכולת מסאז להזרמת הדם, הפגת כאבים, מתחים ומניעת מחלות ועוד. במיוחד הדברים דבקים על אוכלוסיית הדור השלישי, גם אלו הצעירים יותר בגילם הסובלים מעודף משקל ומדלקות פרקים באזורים שונים בסבירות גבוהה גנטית.

כורסת עיסוי מקצועית היא פתרון אלטרנטיבי וזמין יותר ממכוני עיסוי או ממטפל עמו ניתן להיפגש פעם בשבוע או שבועיים. הכורסא הוא מכשיר עיסוי בלחץ כריות אוויר פנאומטיים בטכנולוגיה לחיצה נקודתית חכמה משולב שש גלגלות עיסוי הפועלים בלחצים ומהירויות תנועה משתנה. כורסאות אלו עושים שימוש בכריות אוויר מתנפחות המעסה את רגלו של המטופל באזורים שונים ומחקה את תנועת השחרור והכיווץ של שרירי הרגליים בשילוב לחיצות מתוזמנות בכפות הרגליים והידיים להגברת לחץ הדם ושחרור. בכורסאות חכמות קיימת טכנולוגיה חדשה - עיסוי כריות אוויר בתנועה, כפות הרגליים נעות מצד לצד במנגנון על מנת להגביר כחמישים אחוז יותר את מגע הלחיצה והתנועה.

היום קיימת טכנולוגיה בה מכשיר שרוולי עיסוי מתנפחים מולבשים על גוף האדם ברגליים והידיים אך אלו הם מסורבלים לתפעול קשים ללבישה פועלים בלחץ אוויר בלבד ללא לחיצות ממוקדות וגלגלות עיסוי - דורשים מגוון חיבורים והתעסקות מורכבת להלבשה והתאמה המקשה לאנשים מוגבלים בתנועה או בכוח פיזי ונפשי ומכך קיים קושי בשימוש סדיר ויעיל בטיפול.

טיפול רפלקסולוגיה בכורסת מסאז מתאים לבני נוער, מבוגרים וקשישים. אתם בטח שואלים מדוע נוער או אדם מבוגר זקוק בכלל לרפלקסולוגיה?
טיפול זה מונע התמודדות עם סימפטומים במצבים של מחלות גנטיות, כרוניות, כגון בעיות כאבי ראש, אלרגיות, מיגרנות, בעיות אורתופדיות בענף הספורט ובכלל, בעיות במערכת העיכול, כאבים שונים באזורי הגוף, לאלו הסובלים מהפרעות שינה, בעיות פריון וחוסר איזון הורמונלי קל וקשה. במצב נפשי - דיכאון, חרדה, לחץ ומצבי מתח בתדרים משתנים נמוכים וגבוהים. ארצות במזרח כסין מטפלים באדם בדרך טיפול מגע עיסוי ולחיצות בנקודות קריטית במטופל כבר אלפי שנים, לכן, לא ניתן להבין אחרת - הדרך הטיפולית שלהם עובדת, זאת עובדה, האפשרויות בשיטת טיפול זו "חייה וקיימת" היא אופציה נוספת לטפל בך אך רחוקה מאתנו אלפי קילומטרים ואינם זמינים בשעת הצורך.

רפלקסולוגיה בכורסת מסאז מקצועית היא עולם טכנולוגי מקיף, מורכב ביותר, עשיר במידע, מטובי המומחים המטפלים הוותיקים בתחום, אלו שלמדו מאבות אבותיהם הם מסייעים בפיתוחים ולימוד טכניקות שונות "הסבה" לחומרת תוכנות עיסוי. תוכנה חכמה במיוחד הוסבה באמצאות מהנדסים לשיטות בטכניקות מסא'ז באופן שיטתי בשילוב חיישנים אלקטרונים באצבעות וכפות הידיים והרגליים חומרת עיבוד ואיסוף נתונים בטכניקות מגע למעלה משני עשורים בתחום. הם למדו והודרכו בשיטות מטפלים מקצועיים מיומנים והסבו אותם לתפקוד אוטומציה - תנועה. בכדי להעניק למשתמש מגע טיפולי איכותי בלחיצות ממוקדות מתוזמנות בהבנת החשיבות שפעולות לחיצה ותנועות אלו בשילוב חימום משתקפים כמפה לכל אזורי הגוף ואיבריו אשר לו במישרין השפעות ייחודיות מועילות על אברי הגוף ומערכת העצבים הרגשית והמנטאלית של כל אחד ואחת. לכן, אם חשבתם שכורסאות עיסוי הם רק עניין עיצובי או מחיר? אנחנו ממליצים לכם לחשב מסלול מחדש. 9. פונקציות רמת המסאז


כורסאות עיסוי בעלות נמוכה בדרך כלל מציעים מעט יותר מאשר מסאז לגוף, עיסוי רטט וגלגלים המסתובבים במהירויות שונות ללא מנגנון תנועה יעיל הקיים במסילה SL . חיצונית הם נראים ככל כורסאות עיסוי אחרת אך למעשה מנגנון העיסוי ברמה נמוכה מאוד ולא יעיל. ממליצים לכם לשים דגש לנושא הזה מהסיבה שיש משווקים הטוענים לגבי הדגמים 3D 4D 5D כפי שבדקנו, הדברים לא על דיוקם קיימת פה טעות של המשווק או היצרן.

מצד שני, כורסאות מסאז מקצועיים מציעים מגוון גדול ויכולות טכנולוגיות עם תכונות מסא'ז ברמה העולה באופן ניכר ובולט יותר. קיימים תכונות זהות בין המוצרים אך בהחלט מנגנוני המוצרים שונים באופן ניכר המשפיעים ישירות על ביצועי הכורסאות - מכך שמשמעות הרמה האיכותית למסאז בתום החוויה שלך הוא התחושה סיבה עיקרית שאסור להתעלם מכך. עיקר העניין הינו אפקטיביות הטיפול למטופל - בדיוק כמעסה אנושי מקצועי או חובבן.

חשוב להבין ולהפנים שהמנגנונים הפנימים בכורסא בין המוצרים שונים ברמת האיכות, תנועה, מהלך ומגע מהסיבות שהוסברו כאן - טכנולוגיית. תפריט תכניות מסא'ז שהמוצר מציע בפונקציות טכניקות עיסוי, מהירות, תדירות, עומק ולחץ העיסוי מתוכנתות מראש באמצעות מהנדסי תוכנה המייצר המובנות במחשב מניסיון עשיר בתחום בהשקעה כספית במאות אלפי דולרים. כל כיסא עיסוי הוא למעשה עולם ומלואו בתעשייה זו, הטכנולוגיה בין היצרנים נכון להיום בפערי ענק בין דגמי כורסאות העיסוי ביניהם גם מכלולי המערכות השונות 4D 2D 3D.

עוצמת רולר במוצר בעת הטיפול הוא רק תכונה קטנה לאמת המסתתרת פה. התכונה החשובה יותר היא מהלך התנועה, כלומר, אפקטיביות המגע על הגוף של הגלגלות בעת העיסוי על הרקמות והשריר, כמה יעיל? כמה אפקטיבי? מהי עוצמת המגע הנכונה? כאן למעשה עין לא מחודדת בתחום אינה יכולה להבין שיקול זה מבעוד מעוד לעומקה.

מערכות הפעלה תנועה ומגע בין הכיסאות הוא למעשה השוני הגדול ביותר ביכולת חווית המסאז וטיפול הגוף שלך בסופו של דבר. ההבדל הטכנולוגי ומהבנת עומק הטכנולוגיה בעין מקצועית הוא קריטי ועוד הרבה מעבר לכך.

האיכות של פונקציות מכלולי הכורסה הללו ישפיעו על עלות ואיכות כורסת העיסוי, אבל, אפקטיביות העיסוי לבריאות הגוף שלך לטווח קצר וארוך ללא ספק יהיה שווה את ההשקעה והבחירה. מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ נוסף.