משרד מציע כמעט בכל המקרים שגרת פעילות דינמית, מוכוונת למטרות העיקריות של העסק המשתמש בו. המפתח להצלחה נמצא, במידה רבה, בפרטים הקטנים שמקבלים חשיבות גדולה. עיצוב המשרד מקבל חשיבות מכרעת, כאשר מי שמקפיד על עיצוב נכון, נעים לעין ומותאם לעסק, יכול לשפר את חוויית העבודה במשרד ואפילו התפוקה בו.

אז על מה חשוב להקפיד בעיצוב המשרד? אספנו עבורכם שלושה טיפים שיכולים לעשות את ההבדל.

מגדירים את מרחב העבודה

האתגר החשוב הראשון בעיצוב משרד הוא קביעה של האזור שיוגדר לכל עובד או מלאכה המתבצעת במשרד. אין כאן תשובה חד משמעית, כאשר העיצוב חייב לקחת בחשבון את מאפייני העסק, גודלו, סוג העבודה הנעשית בו, מאפייני העובדים – והרשימה עוד ארוכה. מכאן נובע שהעיצוב חייב להתבצע לאחר שכבר יודעים איך מתנהל העסק, או למעשה כיצד מעוניינים שהוא ייפעל.

בחלק גדול מהמשרדים נעדיף ליצור מרחבי עבודה פרטיים, עד לרמת החדר האישי לעובד, כשבכל חדר יהיה את האבזור הדרוש לו. ישנם חברות אשר רוכשות כורסאות עיסוי למשרד עבור העובדים שלהם שנמצאים זמן ממושך בישיבה על כיסא עם זאת, הרצון יהיה דווקא למרחב עבודה משותף (Open Space) המעודד עבודה בצוותא, סיעורי מוחין ודינמיקה.

יצירת אזור המתנה

חלק גדול מהמשרדים מיועדים לקלוט קהל, בין אם לקוחות, ספקים או כל אדם אחר. בתנאים האלו הכרחי ליצור אזור המתנה, בו מושם דגש רב על נוחות ויצירת חוויה חיובית ככל שניתן לממתינים. אזור ההמתנה יכול להיות אחד מכרטיסי הביקור המובהקים של המשרד, ולכן חשוב להשקיע בו מחשבה עמוקה.

חשבו למשל על משרד שבו האורחים מתקבלים בנועם, יושבים בעמדות מרווחות או אפילו יכולים להעביר את הזמן בשתייה של כוס קפה, בעלעול בעיתונים או בצפייה בטלוויזיה. מנגד, קחו את התרחיש השלילי בו האנשים המבקרים במשרד ממתינים זמן רב בעמידה, בלי שהם יודעים מה לעשות ולאן לפנות.

ואיך אפשר בלי פינת האוכל?

המשרד הישראלי הממוצע הפך לבית של ממש עבור אלו העובדים בו. כאשר מבלים בו שעות ארוכות מדי יום (ולעיתים גם בלילה), אי אפשר שלא ליצור פינת אוכל. מרחב שכזה ימנע מצב בו העובדים אוכלים במרחב העבודה, ולעיתים קרובות תוך כדי עבודה, ויאפשר גם את הפסקות האוכל (או הקפה) הנדרשות.

אבזור פינת האוכל חייב לקבל תשומת לב מספקת. זה מתחיל עם הריהוט, בו לעיתים קרובות נרצה למצוא פתרונות מודולריים ככל שניתן: למשל, שולחנות אוכל נפתחים בהתאם למספר האנשים שעתידים לשלב סביבם. זאת לצד התשתיות הנדרשות, דוגמת כיור, מקרר, מכונת קפה וכן הלאה, שצריכות להיות מותאמות אף הן למשרד ולאוכלוסיית העובדים בו.

אז איך מתחילים?

העצה הטובה ביותר שאפשר להעניק לכם היא לא לצאת למערכה לבד. פנייה לחברת רהיטים מהשורה הראשונה, המספקת מגוון פתרונות (חלקם בהתאמה אישית מלאה) היא הצעד הנכון. אנשי החברה יוכלו להעניק לכם בוודאי מהידע ומהניסיון המקצועי שלהם, תוך ליווי והכוונה לכל אורך הדרך.